NAPSALI O NÁS ...

My a Bratrstvo psích tlapek

Zde Vložte Text Nadpisu

Osud to chtěl a přivedl nás k úžasné osůbce jménem Peťa Benešová která pracuje v Bratrstvu psích tlapek. Spolupráce s Bratrstvem byla neuvěřitelná a nádherná náhoda. ParaAgility Walachia z.s. je za tohle spojení neskutečně vděčné. Díky tomuhle propojení spolků se nám daří vytvářet krásné spolupráce a tím hodně radosti a úsměvů na tváři. 

_________________________________________________________________________________________

Projekt Ježíškova vnoučata

Díky spolupráci s Bratrstvem psích tlapek se nám podařilo získat projekt pro seniory. V rámci projektu Ježíškova vnoučata ParaAgility Walachia z.s. navštěvuje seniory v charitních domech a snaží se rozdávat radost. 

_____________________________________________________________________

UKÁZKA CANISTERAPIE A PRÁCE ASISTENČNÍCH PSŮ

Publikováno 27. 6. 2017 | Autor: ddsmolinac

V úterý 20. 6. 2017 proběhla na naší škole přednáška a názorná ukázka canisterapie a práce asistenčních psů.

Přijela k nám paní Daniela se svou fenkou Bellou (Flat Coated retriever) a slečna Eva se svým Charliem (Samojed). Dětem se ihned pejsci zalíbili a zdálo se, že i pejskům se líbily naše děti. Nejprve bylo trochu teorie o tom, co to canisterapie a asistenční výcvik psů je. Paní Daniela nám předvedla poslušnost své fenky Belly a to samé i slečna Eva se svým Charliem. Poslušnost je jednou ze základních dovedností, kterou musí pes pro canisterapii či asistenci zvládat. Následovala překážková dráha, kterou si vyzkoušely i děti s pejsky. Potom už přišlo na řadu hlazení, mazlení, polohování s pejsky, což je asi nejoblíbenější činností pro děti. Program byl zakončen ukázkou práce asistenčních psů – podávání různých předmětů, pomoc při každodenních činnostech a vedení člověka s handicapem. Celý program trval dvě hodiny – byly to dvě hodiny, ve kterých jsme se dozvěděli řadu zajímavostí o významu canisterapie, práce asistenčních psů, ale i o náročnosti výcviku. Všem dětem i dospělým se ukázka moc líbila a těšíme se na další setkání. Zároveň chci poděkovat všem, kdo tento program připravili a samozřejmě i Belle a Charliemu, bez kterých by to nešlo uskutečnit.

ULBRICHT Ladislav